Hrali sme

Na Veľkonočnú nedeľu /2011/ sme sa Vám predstavili s divadelnou veselohrou s názvom Povýšenie od Karola Jančošeka pod réžiou Anny Nemcovej.

Pri príležitosti sviatku "dňa matiek 2008" sme sa predstavili s divadelnou hrou od Emila Göllnera - Ulička. Hru režírovala Anna Nemcová. Divadelná hra bola zreprízovaná po 30tych rokoch, ale podaná mladými ochotníkmi a pre veľký úspech odohratá aj vo vedľajšej obci Tŕnie.

Na štefánskej zábave /r. 2007/ sme opäť ukázali svoje kvality a odohrali divadelnú scénku s názvom "Pri mori", ktorú režíroval Michal Mališ.

V roku 2004 sme odohrali aj divadelnú hru od Ferka Urbánka - Strašidlo pod vedením Anny Nemcovej. V tomto divadelnom predstavení sa Vám predstavili ochotníci ako Jozef Žiak, Martin Šimko, Eliška Kmeťová, Peter Lipnický, Dušan Gašparík. Vo vianočnom období sme zorganizovali Štefánsku zábavu a odohrali divadelnú scénku "Vyberanie zemiakov

V roku 2003 sme sa podieľali na predreferendovej kampani pre vstup do EÚ. Vtedy sme odohrali divadelné turné aj po okolitých obciach ako: Tŕnie, Turová, Budča, Ostrá Lúka, Dubové, Bacúrov, Hronská Breznica. Predstavili sme sa s divadelnou hrou od Ferka Urbánka "Starý zaľúbenec alebo štyri svadby na jednom pohrebe v Kocúrkove" pod vedením Anny Nemcovej v ktorej účinkovali aj Jozef Žiak, Martin Šimko, Eliška Kmeťová, Peter Lipnický, Dušan Gašparík.

Divadelnú hru "Ženský zákon" od Jozef Gregora Tajovského /r. 2001/ sme odohrali pod vedením Anny Nemcovej. V divadelnej hre účinkovali aj Miroslava Budová, Katarína Belicová, Alžbeta Dvorská, Jozef Kapusta, Katarína Beňadiková.

V roku 1999 sme odohrali divadelné predstavenie "Ploty stavať netreba" pod réžiou Mariany Važanovej. V divadelnej hre sa predstavili aj ochotníci, ktorí sa už v súčasnosti nezúčasťňujú na divadelných hrách. Zaspomíname si na ich mená: Anna Kapustová, Marek Gašparík, Gabriela Melagová, Erik Lipnický, Peter Vaňa, Martin Žiak.

Zoznam odohratých divadelných hier od vzniku DOS Brezničan:

Povýšenie /2011/, Ulička /2008/, Strašidlo /2004/, Starý zaľúbenec alebo štyri svadby na jednom pohrebe v Kocúrkove /2003/, Ženský zákon /2001/, Ploty stavať netreba /1999/, Už sú všetci v jednom vreci /1997/, Krpčeky svätého Floriana, Páva, Aká bolesť taká medicína, Pokuta za hriech /1992/, Nový život, Verona, Klbko, U nás taká obyčaj alebo aby sme v hanbe nezostali, Čachtická pani, Mastný hrniec, Strídža spod hája, Pre svätú bibliu, Studňa, Uzol, Vymenená princezná, Statočný valach, Antónia a vojna alebo Niet mieru pod jedľami, Pani richtárka, Ulička, Neštastná, Platon Krečet, Chirurg, Jej pastorkyňa, Bludár, Drotár, Inkognito, Nový Život, Buky podpolianske, Inkognito, Kamenný chodníček /1924/.